
Моя Дашава - гордість і краса!
Ти - газова столиця України.
Хай лине твоя слава в небеса.
Для дашавчан ти мила і єдина.
Дашава завжди славилась видобутком природного газу, проте ніколи не забувала і про духовний, і про освітній розвиток. Школа була, є і залишається головним осередком, до якого тягнуться всі, у кого є тяга до всього розумного, прекрасного, вищого.
Отже, історія школи розпочалась з 1866р., коли була створена церковно – приходська школа, де навчалось 40 дітей. У 1904р. побудована триповерхова школа для підготовки салезіан. Сьогодні це приміщення початкової школи. З 1945 р – школа у селищі середня. В 1979 р. відкрито приміщення нового навчального корпусу. Станом на вересень 2022 р. у школі 380 учнів, навчає їх 50 педагогічних працівників.
Директори шкіл у післявоєнний період:
1. Кардибаха М.
2. Вонсач І.А.
3. Шевченко А.Ю.
4. Бір С.Ш.
5. Танчук П.І.
6. Сільченко М.І.
7. ЯворськийІ.П.
8. Павлій М.М.
9. Цап’як М.Д.
10.Гаркот Ф.В.
11.Карпінський А.Й.
12.Гресько І.О.
13.Михайлевич М.Я.
ДАШАВА
Селище міського типу Дашава - один із найславніших куточків Стрийщини.
Перша письмова згадка про нього датується 1448 р. А ще, Дашава - колиска українського газовидобування. У 1924 р. тут вперше запалав голубий вогник, несучи тепло і затишок в українські оселі.
З будівельних матеріалів найбільше значення має глина, яка йде на виробництво цегли.
Селище Дашава розташоване на Прикарпатській височині, яка у цьому місці піднімається на 300 м над рівнем моря.
22 вересня 1939 р. у Дашаві створено перший орган радянської влади - сільський комітет, а у 1952 р. - Дашавську селищну раду.
До складу селищної ради входили 3 населені пункти: смт. Дашава, с.Загірне, с.Йосиповичі.
У 1992 р. в селах Загірне та Йосиповичі утворено окремі сільські ради, а з 2001 р. до складу Дашавської селищної ради включено с.Олексичі.
Головою селищної ради демократичного скликання обрано Богдана Петровича Яворіва, секретарем селищної ради - Тараса Васильовича Греськіва. З 1993 по 2002 рр. та з грудня 2005 р. головою селищної ради є Тарас Васильович Греськів, з 1993 р. секретарем працює Марія Михайлівна Глинська. З березня 2002 по 2005 рр. селищний голова - Роман Зеновійович Хомин. До складу Дашавської селищної ради обрано 22 депутати.
Депутатський корпус селищної ради тісно співпрацює з 16 членами виконавчого комітету та з громадськими організаціями щодо виконання плану соціально-економічного та культурного розвитку населиних пунктів селищної ради.
26 листопада 1989 р. у селищі відкрито могилу Січовим Стрільцям біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці. У лютому 1990 р. громаді селища повернуто Народний дім, який був у власності райспоживспілки. У вересні 1990 р. демонтовано пам'ятник Леніну, а в жовтні 1990 р. громадська організація "Меморіал" перезахоронила рештки воїнів УПА з Корчунку у могилу в смт. Дашава. 4 листопада 1991 р. споруджено та освячено місце загибелі воїнів УПА на Корчунку Дашавському.
За часи незалежності України в смт. Дашава збудовано пам'ятник Т.Шевченку, пам'ятник провіднику ОУН-УПА, жителю смт. Дашава Зеновію Гойсаку, проведено реконструкцію каналізаційної системи та очисних споруд, побудовано спортивно-оздоровчий комплекс з трибунами та побутовими кімнатами, нове приміщеня Народного дому на 400 місць, асфальтовано вулиці Л.Українки, Пекар-Новицької, А.Шептицького, І.Крип'якевича, С.Бандери, Січових Стрільців, Б.Хмельницького, В.Стуса, П.Куліша, встановлено вуличне освітлення в усіх населених пунктах селищної ради (смт. Дашава, с.Гайдучина, с.Олексичі), проведено ремонт Народного дому с.Олексичі, побудовано храм Івана Хрестителя в с.Гайдучина, видано державні акти на землю, проведено реконструкцію системи опалення з будівництвом теплогенераторної у дитячій установі "Теремок", розроблено технічну документацію на дороги комунальної власності, що дасть можливість у майбутньому використовувати кошти з місцевого та державного бютжетів на їх утримання, розроблено проект на будівництво каналізаційної системи частини вул. Б.Хмельницького та вул. Стуса.
Сьогодні в смт. Дашава діють два дитячі садочки , Дашавський ліцей та Дашавська дитяча музична школа ім. Ф.Колесси. При Народному домі працюють різноманітні гуртки художньої самодіяльності. Особливою популярністю користується хорова капела "Світанок" (керівник С.Целюх - заслужений діяч мистецтв України, директор Дашавської музичної школи ім.Ф.Колесси), народний вокально-інструменальний ансамбль "Стожари" (керівник А.Берездецький), танцювальний колектив при Народному домі
смт. Дашава, драматичний колектив с.Олексичі та інші.


Пам'ятник Зеновію Гойсаку


